Наша адреса:  Україна. 14000, м. Чернігів, пр. Миру 13,кімн.300; Тел.:+38(0462)699-481;  E-mail: olexkov@ukr.net; Fax:+38(0462)699-070.



Вівторок, 19.03.2024, 14:25
Вітаю Вас Гість | RSS
Краєзнавчі новини | Блог ( Щоденник ) | Реєстрація | Вхід

Меню сайту:

Корисні лінки

Вхід на сайт


Наші світлини
Борисоглібський собор
Вал
Воскресенська церква
Єлецько-Успенський монастир
Іллінська церква
Кам’яниця Лизогубів
Катерининська церква
Курган "Чорна могила"
П’ятницька церква
Печери Чернігова
Садиба Глібова
Спасо-Преображенський собор
Чернігівський колегіум
Троїцько-Іллінський монастир

Свята, події...
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наш банер
Наш банер


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 

На дзвінких перехрестях сіверянських вітрів…
Без минулого, немає майбутнього!

На теренах України розташоване давньоруське місто Любеч – велич, слава, гордість вітчизняної історії. Нині це селище міського типу Чернігівської області.
Враховуючи його значення в історії українського державотворення, духовному та культурному становленні нації, з метою збереження та популяризації його унікальних пам’яток історії, археології, архітектури двадцята сесія п’ятого скликання Чернігівської обласної ради розпорядженням від 2 жовтня 2008 року створила комунальний заклад Історико-археологічний музейний комплекс «Древній Любеч».
До нього віднесено давньоруське місто Любеч, археологічний комплекс, що включає:

залишки валу середньовічної фортеці,
- городище «Замок» літописного міста Любеча,
- городище – 1 літописного міста Любеча,
- поселення/посад – 1 го ... Читати далі »

Переглядів: 868 | Додав: Ковшун | Дата: 13.12.2017 | Коментарі (0)

У всякого своя доля і свій шлях широкий:
Той мурує, той руйнує…

Тарас Шевченко

Кожне село чи місто має свою історію, свою долю. У Любеча вони довгі-предовгі, насичені багатьма доленосними подіями, його ж доля непересічна, буремна. Скільки віків, а можливо, й тисячоліть прошуміло над містом, але Любеч зберіг свою самобутність, своє неповторне навкілля. Його урочища, узвози, доли і пагорби – первозданні, неповторні, такі, як були за часів Святослава і Володимира. Тут, де природні краєвиди на багато годин приковують до себе погляд, відпочиває душа. Тут наша історія просто лежить перед нами, і до неї можна легко доторкнутися.
Не так багато на території нашого краю містечок, які могли б конкурувати своєю історичною спадщиною з древнім Любечем, а якщо бути чесним до кінця, то жодного. Адже саме Любеч згадуєтьс ... Читати далі »

Переглядів: 518 | Додав: Ковшун | Дата: 08.08.2017 | Коментарі (0)

Прекрасна земля олишівська виростила багатьох великих людей. Багатьом синам і донькам вона дала свою життєстверджуючу силу. Серед цих славних імен – ім’я видатного Володимира Олександровича Савченко-Більського, командувача Військово-морських сил УНР, контр-адмірала. Вітер історії, який розвіяв пам'ять про сина України - В.О. Савченка-Більського по чужих світах, повернув свіжим струменем знову на ту землю, яка завжди була найріднішою. З нагоди 100-річчя української революції та 150-річчя славетного нашого земляка Володимира Савченка-Більського в читальній залі Олишівської селищної бібліотеки відбувся захід - історичний портрет «Обличчя української історії - В.О. Савченко-Більський»
Перегортали сторінки історії української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття, подвигів т ... Читати далі »

Переглядів: 371 | Додав: Ковшун | Дата: 25.07.2017 | Коментарі (0)

Наче невеличке село Москалі, але зійшлося та з’їхалося багато людей на День села. Уже вдруге мешканці села від душі святкують, адже це чудова нагода раз на рік зустрітися односельцям, які живуть і поза межами Москалів. Сільські вулички розквітли вишиванками.
У центрі села біля приміщення місцевого музею лунали музика, вітальні слова, зворушливі пісні від Сергія Тимошенка, Дарини Дахно, фольклорного ансамблю «Криниця» із с. Рудка. Настоятель місцевого храму о.Георгій привітав зі святом і нагадав, що цього дня церква святкує день Усіх Святих.
Громада цього року відзначає 15-річчя місцевої церкви. У своєму виступі я нагадав присутнім, що у старі часи там, де люди спромоглися побудувати церкву, населений пункт отримував статус села ("дєрєвнєю" називали той населений пункт, де церква була відсутня). Отже, сільська громада в цьому питанні піднялася ще одну сходинку у своєму розвитку.
У цьому ... Читати далі »

Переглядів: 345 | Додав: Ковшун | Дата: 25.07.2017 | Коментарі (0)

У Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого відбувся державний іспит. Студенти 4-го курсу захищали свої дипломні роботи, де майстром курсу є народний артист України Володимир Талашко.
Серед дипломантів – Софія Сидорчак, яка торік обрала для своєї дипломної роботи наш славетний Седнів.
Дипломна робота – створення телепередачі "Занесло. Седнів" у стилі "Тревел шоу", подібної до "Орел і решка", але це вже подорож селами України. У 20-хвилинній багатокомпонентній програмі необхідно зацікавити глядача приїхати в село хоча б на два дні, оглянути пам’ятні місця, поспілкуватися з цікавими людьми, які розкажуть про місцеву історію, розкриють секрети кулінарних страв, запросять узяти участь у виготовленні цікавих місцевих виробів. Тобто відкрити для себе душу українського села.
Софія для своєї дипломної роботи обрала Седнів не з ... Читати далі »

Переглядів: 368 | Додав: Ковшун | Дата: 25.07.2017 | Коментарі (0)

Це про видатного художника-розвідника Миколу Глущенка. Пам’ятник знаному митцю відкрили у Седневі – саме тут знаходиться Будинок творчості Національної спілки художників. Творчий доробок Миколи Глущенка налічує понад десять тисяч картин, і десь півсотні з них присвячені Седневу.
У шістдесятих роках минулого століття у Седневі Чернігівського району було відкрито Будинок творчості і відпочинку Спілки художників. Відтоді митці зі всієї України з’їжджаються сюди на пленери, тут увіковічнюють пам’ять видатних діячів культури. Цього року у Седневі відкрили пам’ятник народному художнику Миколі Глущенку. Автор – молодий скульптор Дмитро Кропива. Микола Глущенко, кажуть мистецтвознавці, відомий в колах художників як яскравий колорист, його палітра була дуже оригінальною.
Едуард Димшиц, заслужений діяч мистецтв України: "Він майстер пейзажу, він дуже л ... Читати далі »

Переглядів: 527 | Додав: Ковшун | Дата: 25.07.2017 | Коментарі (0)


Сайт зареєстровано:

Каталог сайтів Каталог українських сайтів ukraina.net.ua - каталог сайтів України Київ Львівський каталог сайтів Кнопка Webviki Білий каталог сайтів МЕТА - Україна. Рейтинг сайтів Український портАл Каталог сайтів Білорусі Индекс цитирования

                                ЧООНСКУ, Copyright MyCorp © 2024, Ясновська Л.В.