Наша адреса:  Україна. 14000, м. Чернігів, пр. Миру 13,кімн.300; Тел.:+38(0462)699-481;  E-mail: olexkov@ukr.net; Fax:+38(0462)699-070.



Четвер, 25.04.2024, 03:59
Вітаю Вас Гість | RSS
Краєзнавчі новини | Інформація про наш Internet-ресурс | Реєстрація | Вхід

Меню сайту:

Корисні лінки

Вхід на сайт


Наші світлини
Борисоглібський собор
Вал
Воскресенська церква
Єлецько-Успенський монастир
Іллінська церква
Кам’яниця Лизогубів
Катерининська церква
Курган "Чорна могила"
П’ятницька церква
Печери Чернігова
Садиба Глібова
Спасо-Преображенський собор
Чернігівський колегіум
Троїцько-Іллінський монастир

Свята, події...
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів новин

Наш банер
Наш банер


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


На просторах інтернету став доступний Internet-ресурс нашої обласної організації Національної спілки краєзавців України.
Вітаємо Вас на офіційному сайті нашої організації.
Цей сайт був створений для того, щоб ті хто цікавиться історією свого краю, завжди були в курсі повсякденного життя нашої організації та знали про неї більше.
У будь-якому куточку світу ви можете набрати в браузері http://kraeznavec.ucoz.net/ і дізнатися останні новини нашої організації.
Бажаємо щоб наш сайт став для Вас надійним помічником у пізнанні історії нашого краю.

Багата на вікопомні події історія Чернігово-Сіверщини, де, за влучним висновком акад. М.Грушевського, «поховані секрети Старої України», повсякчас приваблювала учених і аматорів старовини.
На зламі ХІХ – ХХ ст. відбулося організаційне оформлення історико-краєзнавчого руху в регіоні.
Його провідними осередками стали Чернігівська губернська вчена архівна комісія та Ніжинське історико-філологічне товариство.
За нових історичних умов на початку 20-х рр. ХХ ст. було створено Чернігівське наукове товариство, а згодом своєрідну наукову асоціацію — Чернігівський інститут краєзнавства, який у жовтні 1924 р. провів першу губернську краєзнавчу конференцію.
Місцеві дослідники підтримували тісний зв’язок з Українським комітетом краєзнавства і Комісією Лівобережної України, що діяла у структурі Всеукраїнської Академії наук.
Результатом цього плідного співробітництва став збірник наукових праць «Чернігів і Північне Лівобережжя», виданий у 1928 р. за редакцією акад. М.Грушевського.
Однак, внаслідок політичних репресій 30-х рр. ХХ ст. державні й громадські краєзнавчі осередки були знекровлені, що зумовило занепад краєзнавчого руху на Чернігівщині.
Минуло чимало часу, перш ніж вдалося бодай частково відновити науковий потенціал регіону.
Позитивну роль у цьому відношенні відіграли місцеві організації створеного у 1966 р. Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, широке залучення краєзнавців до підготовки «Історії міст і сіл Української РСР», а також зініційоване акад. П.Троньком проведення Республіканських наукових конференцій з історичного краєзнавства, одна з яких у 1984 р. відбулась у Чернігові.
Це дало поштовх для активізації краєзнавчого руху, і у другій половині 80-х рр. було започатковано проведення обласних наукових конференцій та семінарів з історичного краєзнавства.
У грудні 1989 р. відбулась установча конференція, яка прийняла рішення про заснування Чернігівського обласного історико-краєзнавчого товариства.
Наступного 1990 р. після створення Всеукраїнської спілки краєзнавців товариство трансформувалося в її обласну організацію.
У жовтні 2008 р. Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України була зареєстрована Головним управлінням юстиції у Чернігівській області.
У зв’язку зі зміною статусу і затвердженням нового Статуту Національної спілки краєзнавців України, Головне управління юстиції в Чернігівській області у вересні 2012 р. зареєструвало нову редакцію Положення Чернігівської обласної організації  Національної спілки краєзнавців України
( далі ЧООНСКУ ).

 


 


Робота клубу "Краєзнавець" у світлинах

Засідання клубу 

"Краєзнавець" Засідання клубу 

"Краєзнавець"
Засідання клубу 

"Краєзнавець" Засідання клубу 

"Краєзнавець"
Засідання клубу 

"Краєзнавець" Засідання клубу 

"Краєзнавець"
Засідання клубу 

"Краєзнавець" Засідання клубу 

"Краєзнавець"

 


Сайт зареєстровано:

Каталог сайтів Каталог українських сайтів ukraina.net.ua - каталог сайтів України Київ Львівський каталог сайтів Кнопка Webviki Білий каталог сайтів МЕТА - Україна. Рейтинг сайтів Український портАл Каталог сайтів Білорусі Индекс цитирования

                                ЧООНСКУ, Copyright MyCorp © 2024, Ясновська Л.В.